• 0 (262) 331 15 69
  • img

Kombi montajları, gaz dağıtım şirketi tarafından belirlenen şartnamelere göre yapılır.

Kombi Montajı

Kombi montajları, İZGAZ gaz dağıtım şirketi tarafından belirlenen şartnamelere göre yapılmaktadır.

Uzman Personel

Servis teknisyenlerimiz, gerekli tüm eğitimleri tamamlamış, MYK Belgeli Uzman Kişilerden oluşmaktadır.

Aynı Gün Servis

Servisimizi aradığınız andan itibaren hemen aksiyona geçerek, sizlere hizmet vermek için gerekli tüm donanım ve hıza sahibiz.

Orijinal Yedek Parça

Servis hizmetimiz süresince ve kullandığımız ekipmanların tamamı CE ve TSE belgeli olup kalibrasyonu yapılmıştır.

Kredi Kartı Ödeme

Vermiş olduğumuz hizmet sonrasında Kredi Kartıyla ödeme yapabilirsiniz. Tüm Kredi Kartları geçerlidir.

Kombi Montajı - Bilgi ve Tecrübenin Buluşma Noktası

Ev ve iş yerlerine, sıcak su ve ısınma ihtiyaçları için kombi montajı yapıyoruz. Montaj işlemlerimizi hem sıfır hem de ikicin el cihazlar için gerçekleştiriyoruz. Taşınma durumlarında, kombinin bulunduğu yerden sökülmesi ve yeni yerine montajı işlemlerini alanında uzman ekiplerimiz ile yapıyoruz.

Montaj talebi geldiğinde, önce montajı yapılacak olan kombinin marka ve modelini öğreniyor ve takılacağı yerin keşfini yapıyoruz. Yer belirlemesi yaptıktan sonra proje hazırlayarak, standartlara uygun şekilde yapılmasını sağlıyoruz.

Montaj işlemleri profesyonellik isteyen işlerdir ve firmamız, her marka kombinin montajını güvenli bir şekilde yapmaktadır. Servislerimizde çalışan elemanlarımız alanında uzmandır ve kombi bakım, montaj, temizlik gibi tüm işlemleri garantili olarak yapabilmektedir.

Kombi Bağlantıları

Kombi cihazlarının montajından önce bina içerisinde kalorifer tesisatının tamamlanmış olması gerekiyor. Hazırladığımız, projeye göre montaj işlemini yapıyor ve gerekli bağlantıları yaptıktan sonra doğal gazın açılması için gaz dağıtım firmasına bildiriyoruz. Kombi bağlantılarında, su giriş çıkışları, gaz girişi, baca çıkış bağlantıları işlemlerini uzmanlarımız ile yapıyoruz.

Kombi bağlantılarının her aşaması uzmanlık istemektedir. Baca bağlantılarında, bacanın belirli bir açı ile eğimli olması gerekiyor. Bacalar eğimli olmadığında ya da baca ucu kombiye göre yüksekte olduğunda oluşacak olan su damlacıkları cihaz içerisine kaçacak ve arızalara neden olacaktır.

Su bağlantılarında da dikkat ediyor ve kullanım esnasında su sızıntısının olmamasına özen gösteriyoruz. Kombi baca sistemleri, marka ve modele göre değiştiği için projelerimizi marka ve model belirlendikten sonra hazırlıyoruz.

Kombi Montajı Nasıl Yapılır?

Kombi montajları, gaz dağıtım şirketi tarafından belirlenen şartnamelere göre yapılır. Firmamız, gaz dağıtım şirketi ile sürekli iletişim halindedir ve yapılacak işlemler hakkında bilgi alışverişi yapmaktadır. Oluşturulan şartnameler, can ve mal güvenliği risklerini ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Bizler bu şartnameye uyarak gerekli montaj hizmetlerini veriyoruz. Montaj işlemleri için;

  • Projede belirtilen yere askı bağlantıları yerleştirilir.
  • Kombiye uygun baca çıkış yeri açılır,
  • Kombi askılara sağlam bir şekilde takılır.
  • Baca bağlantısı yapılır,
  • Su ve doğalgaz tesisat bağlantısı yapılır.
  • Bağlantı sonrasında, kalorifer tesisatına kombi üzerinden su verilir.

Şartnameye uygun bağlantıları yaptıktan sonra gaz dağıtım şirketine bilgi verilerek gaz açma işlemini yapmaları sağlanır. Gaz açıldıktan sonra kombi çalıştırılarak su ısıtma testi yapılır ve müşteriye sağlam şekilde teslim edilir.

Kombinin Monte Edileceği Yerler

Kombi montajı işlemlerimizde, nerelere monte edileceğini ve nerelere monte edilemeyeceğini biliyoruz ve bunu müşterilerimize aktarıyoruz. Can ve mal güvenliği açısından, patlayıcı madde bulunan yerlere, asit buharlı ortamlara, binalarda ortak kullanım alanlarına kombi montaj işlemleri yapılmamalıdır.

Ayrıca kombiler kapalı dolap içerisine ve donma riski bulunan yerlere de yapılmamalıdır. Monte edilecek yerin duvarının sağlam ve ateşe dayanıklı olması gerekiyor. Balkon gibi yerlere yapılacak olan montajlarda, şartlara uygun yalıtımlı dolap sistemleri içerisine tamamen kapalı olmayacak şekilde takılabilmektedir. Tesisat bağlantılarının eksik olmaması önemlidir. Servislerimizde bulunan sertifikalı uzmanlarımız ile montaj işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Garantili Hizmet

Kombi ile

Sunduğumuz Hizmetler

img

Klima Servisi

Teknolojik ilerlemeler, sanıldığının aksine zaman zaman başkalarına bağımlılığımızı da artırıyor. Eski dönemlerde elektronik cihazların bazı arızalarını kendimiz çözebilirken...

Detaylı İncele

img

Kombi Servisi

Doğalgaz kullanımının hayatımıza girmesiyle ortaya çıkan kombiler kişilerin özellikle kış aylarında kaliteli ısınma elde etmelerini sağlıyorlar. Odalarda bulunan...

Detaylı İncele

img

Petek Temizliği

Kış aylarında doğalgaz ile ısınan mekanlarında en çok, fazla fatura ödenmesine rağmen yeterince ısınılamadığı şikayetleri ile karşılaşılıyor. Şikayet edenlerin çoğu...

Detaylı İncele

img

VRF Klima Servisi

İklimlendirme sistemlerinin başında gelen klimalar, Vrf Klima Tamir Servisi ile hem yazları hem de kışları kullanılan, oldukça elzem cihazlardır...

Detaylı İncele

©Copyright 2020 - Kocaeli Klima Servisi.