• 0 (262) 331 15 69
  • img

Kocaeli Klima Tamirinde Uzman Servis Avantajı

Klima Tamiri

Klima Tamir ve Onarım Hizmetlerinde %25 İndirim İmkanı

Uzman Personel

Servis teknisyenlerimiz, gerekli tüm eğitimleri tamamlamış, MYK Belgeli Uzman Kişilerden oluşmaktadır.

Aynı Gün Servis

Servisimizi aradığınız andan itibaren hemen aksiyona geçerek, sizlere hizmet vermek için gerekli tüm donanım ve hıza sahibiz.

Orijinal Yedek Parça

Servis hizmetimiz süresince ve kullandığımız ekipmanların tamamı CE ve TSE belgeli olup kalibrasyonu yapılmıştır.

Kredi Kartı Ödeme

Vermiş olduğumuz hizmet sonrasında Kredi Kartıyla ödeme yapabilirsiniz. Tüm Kredi Kartları geçerlidir.

Klima Tamiri, Eğitimli Teknik Personel ve Yetkili Servis Avantajı

Yaz ve kış aylarında klima en çok ihtiyaç duyulan araçlar arasında yer alır. Fakat zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı klima tamiri gerekli olabilir. Arızalanma ihtimali olan klimalar arızalandığı zaman performanslarında düşüklük görülebilir. Eğer herhangi bir sorunun olduğu gözlenirse derhal tamiri yapılmalıdır. Aksi takdirde kalıcı problemlere neden olabilir. Mümkün olduğu kadar klima tamiri aksatılmamalıdır.

Klimanın Tamir Edilmesini Gerektiren Durumlar

Klima pek çok dönemde hayat kurtarıcı olan bir iklimlendirme aracıdır. Bu nedenle de çalışmasında ya da verimliliğinde düşüş yaşanması, kullanan kişiler açısından sıkıntı meydana getirir.

Klimanın tamir edilmesini gerektiren durumlar şu şekildedir;

  • Klimanın çalışmaması
  • Klimanın yetersiz çalışması
  • Klima kumandasının çalışmaması
  • Klimanın gürültülü çalışması
  • Klimanın sigortayı attırması
  • Klimanın koku yayması

Çeşitli nedenlerden dolayı verimli çalışmayan klimalarda arızalar meydana gelir. Önemli olan çok geç olmadan sorunun fark edilip gerekli tedbirlerin alınmasıdır. Ertelenen klimaların tamirlerinde yüksek maliyetler ortaya çıkar.

Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Klima alırken ilk dikkat edilmesi gereken noktalar biri, klima çeşitlerinin detaylı incelenmesidir. Klimanın kapasitesine bakılmazsa alınacak ortama, küçük ya da büyük gelmesine neden olunabilir. Bütçeye zarar vermemek adına hem tasarruflu hem de çevre dostu klima modelleri tercih edilebilir. Klimalar ses çıkaran araçlar olduğu için ses seviyesi kontrol edilmeden alınmamalıdır. Ayrıca temizliği kolay olan klimalar daha kullanışlı olurlar.

Klima Çeşitleri Nelerdir?

Klima seçiminde en önemli adım, doğru klima çeşidine karar verilmesidir. Klima çeşitleri kullanılacak alana ve ihtiyaca göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle klima çeşitleri arasından en doğru seçimin yapılabilmesi için nerede kullanılacağının belirlenmesi önemli ve gereklidir. Klima çeşitlerinden ilki duvar çeşidi klima modelleridir.

Duvar tipi adı verilen bu klimalar iki ayrı parçadan meydana gelir. Duvar tipli klimaların çalışma şekilleri kolaydır. Hem soğutma hem de ısıtma amacı ile kullanılırlar. Koyuldukları ortama ve mevsim şartlarına göre sıcak ya da soğuk üfleme yaparlar. Bu sayede klima içinde kalan hava serinliğini korumuş olur. Duvara takıldıkları için de yer kaplama sıkıntısı oluşturmazlar. Salon çeşidi olan klimalar iki ayrı bölümden meydana gelirler. Ayakta durabilen iç üniteye sahiptir. Ev için pek uygun olmayan klima çeşitleridir.

Daha çok iş yeri ya da banka gibi geniş mekanların kullanımına uygundur. Monte edilmesi için herhangi bir duvara ihtiyaç duyulmadığı için, istenilen konuma rahatça sabitlenir. Son olarak metrekaresi küçük alanlar içinde mobil klimaların kullanılması önerilir. Evde farklı odalarda kullanmak açısından avantajlı klima çeşididir.

Ya da sadece yaz döneminde kullanacak kişiler açısından da tercih edilebilir. Çocuk odalarında daha fazla ısı sağlanması açısından kullanılabilir. Seyyar bir araç gibi kullanılabilen, kullanışlı klima çeşidi olduğu söylenebilir. Her bir klima çeşidinin kendi içinde tamir edilme şekilleri olduğu unutulmamalıdır.

Klima Servisi Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mekana ya da kişilere uygun klima seçimi yapıldıktan sonra, dikkat edilmesi gereken noktaların başında uzman bir servis seçimi gelir. Klimalar arıza yapması muhtemel olan araçlardan olduğu için servisi de olması gerekir. Klimanın uzun yıllar kullanılabilmesi, kaliteli bir servisinin olmasına bağlıdır.

Sunduğumuz Hizmetler

img

Klima Servisi

Teknolojik ilerlemeler, sanıldığının aksine zaman zaman başkalarına bağımlılığımızı da artırıyor. Eski dönemlerde elektronik cihazların bazı arızalarını kendimiz çözebilirken...

Detaylı İncele

img

Kombi Servisi

Doğalgaz kullanımının hayatımıza girmesiyle ortaya çıkan kombiler kişilerin özellikle kış aylarında kaliteli ısınma elde etmelerini sağlıyorlar. Odalarda bulunan...

Detaylı İncele

img

Petek Temizliği

Kış aylarında doğalgaz ile ısınan mekanlarında en çok, fazla fatura ödenmesine rağmen yeterince ısınılamadığı şikayetleri ile karşılaşılıyor. Şikayet edenlerin çoğu...

Detaylı İncele

img

VRF Klima Servisi

İklimlendirme sistemlerinin başında gelen klimalar, Vrf Klima Tamir Servisi ile hem yazları hem de kışları kullanılan, oldukça elzem cihazlardır...

Detaylı İncele

©Copyright 2020 - Kocaeli Klima Servisi.